ایرانیان جهان

آخرين مطالب

عبور حجم معاملات گمرک ساوه از مرز 466 میلیون دلار اخبار ایران

عبور حجم معاملات گمرک ساوه از مرز 466 میلیون دلار
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - فرامرز امیدی در گفتگو با خبرنگار فارس در ساوه با تبریک روزجهانی گمرک به مرزبانان اقتصادی کشور گفت : در 10 ماهه سال 1400 حدود 447 هزار تن انواع کالاهای صادراتی به ارزش بیش از 182 میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه به 59 کشور توسط 124 فعال تجاری در حوزه صادرات غیر نفتی ، صادر شده است . وی با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل حدود 23 درصد از نظر ارزش دلاری افزایش داشته است گفت : عمده کالاهای صادر شده از این گمرک طی این مدت هیدروکربن سبک و فراورده های نفتی، قوطی آلومینیومی و درب آسان بازشو، ، آبگرمکن ،آبمیوه، انواع شیشه و مصنوعات شیشه ای ( بلورجات ) ، ، کاشی، رول گالوانیزه، رول دستمال کاغذی و . ...بوده است. فرامرز امیدی افزود : طی این مدت کشورهای افغانستان ,عراق , پاکستان، ایتالیا ،ترکیه ,سوریه، ترکمنستان ، هلند ، بلغارستان وارمنستان عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق این گمرک بودند. وی با اشاره به کالاهای ترخیصی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود : میزان واردات این گمرک طی این مدت مقدار 95 هزار تن انواع کالا به ارزش 284 میلیون و 500 هزار دلار بوده که از این مقدار 79 هزار تن انواع کالا به ارزش تقریبی 274 میلیون دلار واردات قطعی بوده که نسبت به سال قبل در مدت مشابه افزایش داشته است. مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود : این میزان واردات توسط 115 فعال تجاری از 42 کشور جهان وارد گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه شده که پس از ترخیص وارد کشور گردیده اند. امیدی خاطرنشان کرد : در این مدت همچنین بالغ ب 16 هزارتن مواد اولیه واحدهای تولیدی به ارزش تقریبی 10 میلیون دلار ورود موقت شده است . امیدی در ادامه عمده کالاهای وارداتی را اقلام سرمایه ای ، واسطه ای و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در شهرصنعتی کاوه و استان‌ها و شهرستانهای همجوار ساوه دانست و گفت : کویل آلومینیوم ،مواد اولیه تولید، مواد اولیه پوشک ،پاکت آبمیوه و درب پاکت ، کنستانتره و پوره میوه، اجزاء و قطعات تیوولی ، مواد اولیه بهداشتی، ماشین آلات و اجزاء و قطعات این اقلام را تشکیل داده اند که عمدتا از کشورهای امارات متحده عربی ، هند،چین ،ترکیه ،کره، تایلند،آلمان ، اسپانیا و چک از طریق این گمرک به کشورمان وارد گردیده و در کوتاه ترین زمان ممکن ترخیص گردیده اند. وی بیان کرد : در این مدت مقدار 109 هزار تن انواع کالا به ارزش 485 میلیون دلار به صورت ترانزیت خارجی وارد منطقه ویژه اقتصادی کاوه گردیده است که از نظر ارزشی 14 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 99 افزایش داشته است. به گفته مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه ، این گمرک در راستای حمایت واقعی و عملی جهت تحقق شعار سال جاری از طرف مقام معظم رهبری تلاش کرده است با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی و مقرراتی ، اعمال بسته های حمایتی گمرک ایران در رویه های صادرات و واردات کالا و بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی با همکاری سایر دستگاههای همجوار جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کند. انتهای پیام/

ایرانیان جهان


فرامرز امیدی در گفتگو با خبرنگار فارس در ساوه با تبریک روزجهانی گمرک به مرزبانان اقتصادی کشور گفت : در 10 ماهه سال 1400 حدود 447 هزار تن انواع کالاهای صادراتی به ارزش بیش از 182 میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه به 59 کشور توسط 124 فعال تجاری در حوزه صادرات غیر نفتی ، صادر شده است .
وی با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل حدود 23 درصد از نظر ارزش دلاری افزایش داشته است گفت : عمده کالاهای صادر شده از این گمرک طی این مدت هیدروکربن سبک و فراورده های نفتی، قوطی آلومینیومی و درب آسان بازشو، ، آبگرمکن ،آبمیوه، انواع شیشه و مصنوعات شیشه ای ( بلورجات ) ، ، کاشی، رول گالوانیزه، رول دستمال کاغذی و .
...بوده است.
فرامرز امیدی افزود : طی این مدت کشورهای افغانستان ,عراق , پاکستان، ایتالیا ،ترکیه ,سوریه، ترکمنستان ، هلند ، بلغارستان وارمنستان عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق این گمرک بودند.
وی با اشاره به کالاهای ترخیصی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود : میزان واردات این گمرک طی این مدت مقدار 95 هزار تن انواع کالا به ارزش 284 میلیون و 500 هزار دلار بوده که از این مقدار 79 هزار تن انواع کالا به ارزش تقریبی 274 میلیون دلار واردات قطعی بوده که نسبت به سال قبل در مدت مشابه افزایش داشته است.
مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود : این میزان واردات توسط 115 فعال تجاری از 42 کشور جهان وارد گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه شده که پس از ترخیص وارد کشور گردیده اند.
امیدی خاطرنشان کرد : در این مدت همچنین بالغ ب 16 هزارتن مواد اولیه واحدهای تولیدی به ارزش تقریبی 10 میلیون دلار ورود موقت شده است .
امیدی در ادامه عمده کالاهای وارداتی را اقلام سرمایه ای ، واسطه ای و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در شهرصنعتی کاوه و استان‌ها و شهرستانهای همجوار ساوه دانست و گفت : کویل آلومینیوم ،مواد اولیه تولید، مواد اولیه پوشک ،پاکت آبمیوه و درب پاکت ، کنستانتره و پوره میوه، اجزاء و قطعات تیوولی ، مواد اولیه بهداشتی، ماشین آلات و اجزاء و قطعات این اقلام را تشکیل داده اند که عمدتا از کشورهای امارات متحده عربی ، هند،چین ،ترکیه ،کره، تایلند،آلمان ، اسپانیا و چک از طریق این گمرک به کشورمان وارد گردیده و در کوتاه ترین زمان ممکن ترخیص گردیده اند. 
وی بیان کرد : در این مدت مقدار 109 هزار تن انواع کالا به ارزش 485 میلیون دلار به صورت ترانزیت خارجی وارد منطقه ویژه اقتصادی کاوه گردیده است که از نظر ارزشی 14 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 99 افزایش داشته است.
به گفته مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه ، این گمرک در راستای حمایت واقعی و عملی جهت تحقق شعار سال جاری از طرف مقام معظم رهبری تلاش کرده است با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی و مقرراتی ، اعمال بسته های حمایتی گمرک ایران در رویه های صادرات و واردات کالا و بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی با همکاری سایر دستگاههای همجوار جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/300232/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز: بسیاری از پروژه های توسعه شهرستانی باید از مسیر تعاونی ها دنبال شود

آنکارا با موفقیت سیستم دفاع موشکی "سپر" را آزمایش کرد

گشت مشترک ارتش سوریه، روسیه و شبه‌نظامیان کُرد

بایدن در گاف جدید دو کُره را قاطی کرد

یارانه گاز مشترکان پرمصرف حذف می‌شود

تحویل نهاده مدت دار به تولید کنندگان؛ صادرات مرغ آزاد شد

روابط تجاری و اقتصادی استان بوشهر با آفریقای جنوبی توسعه می‌یابد

پلمب 57 انبار احتکار کالاهای اساسی طی 48 ساعت

کارد به استخوان مردم رسیده/ دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند

ماهاتیر محمد: هدف گروه اقتصادی جدید آمریکا، انزوای چین است

گوگل قابلیت نظارت بر کیفیت خواب و تنفس افراد را به دستگاه‌های اندرویدی اضافه می‌کند

آنر 70 پرو با تراشه Dimensity 8000 و 12 گیگابایت رم در Geekbench فهرست شد

سامسونگ شدت تاخوردگی نمایشگر گلکسی زد فولد 4 را کاهش می‌دهد

فعالیت دوباره پارک آبی آزادگان و مجموعه ورزشی صدف| دریافت شهریه ورزشی بیشتر از نرخ مصوب را به 137 گزارش کنید

رئیس سازمان نظام مهندسی: قدرت لازم برای توقف پروژه های نا ایمن را نداریم!

شاخص کل با افت 11هزار واحدی معاملات را به پایان برد

چرا اقتصاد چین جهانی شده است؟

رئیس سازمان توسعه تجارت: برنامه قطعی برای تخصیص ارز واردات آیفون به واردات خودرو وجود ندارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: روابط عمومی‌ها سربازان جهاد تبیین هستند

سرپرست دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

مدیرکل پشتیبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

تشییع پیکر دو شهید گمنام در منطقه 14

در «ماخونیک» چای خوردن و سیگار کشیدن گناه است

اختلاف الجزیره با رویترز بر سر خبری درباره ایران

آمریکا: از حملات مسلحانه علیه طالبان حمایت نمی‌کنیم

ترامپ: تیراندازی تگزاس دلیلی برای مسلح شدن است نه خلع سلاح

جانبداری توییتر از صهیونیست‌ها پس از پیام مقتدی صدر

وزیر جهاد کشاورزی: تا پایان طرح مردمی سازی یارانه‌ها از تولید حمایت می‌کنیم

رئیس اتحادیه طلا: بعید است قیمت سکه از 14میلیون تومان بالاتر برود اما شاید هم رفت!

پایان رانت و سوداگری با عرضه خودرو در بورس

فائو اعلام کرد: جایگاه مهم ایران در تولید 20 محصول کشاورزی در جهان

حرکت صعودی قیمت طلا و سکه در بازار

جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها

بازنشستگان بخوانند/ نامه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به رییس‌جمهور درباره حقوق بازنشستگان

نامه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به رییس‌جمهور درباره حقوق بازنشستگان

وزیر صنایع سوریه: هماهنگی تهران-دمشق برای غلبه بر تحریم‌ها ضروری است

مالک متروپل آبادان با فرزند محسن رضایی ارتباط داشت؟

بحران اقتصادی انگلیس گریبانگیر بی‌بی‌سی شد؛ 1000 نفر اخراج می شوند

راز رشد اقتصادی مالزی در چیست؟/ نسخه صوتی «معمای توسعه» منتشر شد

آرد کافی برای نانوایی‌های استان اردبیل تامین می‌شود

پلمب 57 انبار احتکار کالاهای اساسی در 48 ساعت

پلمب 57 انبار احتکار کالاهای اساسی در 48 ساعت/ بازرسی 2619 مرکز توزیع

حل مشکل بازار اجاره با تصویب اجاره‌داری حرفه‌ای/ آمادگی بخش خصوصی برای ساخت مسکن استیجاری

لزوم رفع ناامنی اماکن پرخطر از مسیر قانونی و حقوقی/وجود 59 ساختمان ناایمن در منطقه 8

نرخ نوسازی متغیر بالأخره به سرفیس لپ‌ تاپ استودیو اضافه شد

ساعت هوشمند امیزفیت T-Rex 2 با نمایشگر AMOLED و شارژدهی 24 روزه معرفی شد

حیات پس از مرگ برای چشم انسان: دانشمندان چشمان فرد اهداکننده عضو را احیا کردند

ظاهراً اینتل قصد دارد پردازنده‌های نسل سیزدهمی Raptor Lake را در اکتبر امسال معرفی کند

چهارمین جشنواره توت محله کن برگزار می‌شود