ایرانیان جهان

آخرين مطالب

بمب خبری ترامپ در راه است خواندنی ها

بمب خبری ترامپ در راه است
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - دنیای اقتصاد /بیزنس اینسایدر خبر داد که رئیس‌جمهور سابق جمهوری‌خواه قصد دارد امروز برابر با جشن‌های چهارم جولای، نامزدی خود را برای انتخابات اعلام کند. سی‌ان‌ان نیز خبر داد ترامپ در هفته گذشته، به نزدیکان خود گفته که مشتاق است تا کمپین ریاست‌جمهوری خود را در اوایل همین ماه راه‌اندازی کند. ظاهرا افشاگری‌های دستیار سابق کاخ سفید در تعجیل ترامپ نقش داشته‌است.
در شرایطی که کمیته تحقیق توسط دموکرات‌‌ها در مجلس نمایندگان در حال تحقیق از نقش دونالد ترامپ در حمله به کنگره است، بیزنس اینسایدر خبر داد که احتمالا رئیس‌‌جمهور سابق جمهوری‌‌خواه قصد دارد امروز برابر با جشن‌‌های چهارم ژوئیه (جولای)، نامزدی خود را برای سال‌2024 اعلام کند. این در حالی است که یکی از اهداف کمیته تحقیق این است تا با برجسته کردن نقش ترامپ، به لحاظ قانونی راه را برای ورود وی به عرصه رقابت‌‌ها ممنوع کند. به گزارش سی‌‌ان‌‌ان، دونالد ترامپ، رئیس‌‌جمهوری سابق آمریکا با نگرانی در حال فکر کردن درخصوص این موضوع است که دقیقا چه زمانی باید از تصمیم خود برای نامزدی ریاست‌جمهوری 2024 رونمایی کند؛ این تصمیم در حال حاضر منوط به موج‌‌های پیاپی افشاگری‌‌ها درباره نقش ترامپ در حمله به کنگره است که هر روز ابعاد جدیدتری پیدا می‌‌کند.
به گزارش سی‌‌ان‌‌ان، طی هفته گذشته، ترامپ به نزدیکان خود گفته که مشتاق است تا کمپین ریاست‌جمهوری دیگری را در اوایل این ماه راه‌‌اندازی کند- به روایتی امروز چهارم ژوئیه- چراکه دل و جرات جمهوری‌‌خواهان با افزایش محبوبیت ترامپ در نظرسنجی‌‌ها افزایش و به‌‌عکس محبوبیت بایدن به‌‌شدت کاهش یافته است. تمایل او برای تسریع در اعلامیه راه‌‌اندازی کارزار انتخاباتی، پس از اینکه کسیدی هاچینسون، دستیار سابق کاخ سفید افشاگری‌‌های بی‌‌سابقه‌‌ای از نقش ترامپ داشت، موجب شده است تا ترامپ برنامه خود را برای اعلام نامزدی تغییر دهد. درحالی‌که پیش‌تر وی گفته بود تا انتخابات میان‌‌دوره‌‌ای ماه نوامبر صبر خواهد کرد. برخی از متحدان ترامپ به‌طور خصوصی اعتراف کرده‌‌اند که جلسات استماع عمومی کمیته مجلس نمایندگان بیش از حد انتظار آسیب‌‌رسان بوده است؛ زیرا اعضای کمیته تحقیق کنگره تکه‌هایی از شهادت مشاوران فعلی و سابق ترامپ را منتشر می‌‌کند که خلاف ادعاهای ترامپ است. ترامپ همواره نقش خود را در این حمله تکذیب کرده است؛ اما با روند فعلی ممکن است خطر قانونی برای نامزد جمهوری‌‌خواهان پیش بیاید.
این جلسات به‌‌وضوح بر ترامپ تاثیر گذاشته است. او که ماه گذشته بیشتر یک سخنرانی 90دقیقه‌‌ای را برای محافظه‌‌کاران انجیلی صرف شکایت از مشاوران سابق خود کرده بود، همزمان بیش از ده‌ها پست را در سایت مشابه توییتر به نام «Truce Social» در این هفته با هدف تضعیف اعتبار گفته‌های هاچینسون منتشر کرد. این سایت با سرمایه‌‌گذاری خود ترامپ راه‌‌اندازی شده است. او پس از اینکه از توییتر اخراج شد، به فکر راه انداختن یک نرم‌‌افزار مشابه افتاد. در روزهای اخیر، برخی از مشاوران ترامپ با نزدیک‌‌ترین متحدان او تماس گرفته‌‌اند تا به آنها اطلاع دهند که رئیس‌‌جمهوری سابق به‌طور جدی در حال بررسی اعلامیه زودتر از حد انتظار است. یکی از منابع حزب جمهوری‌‌خواه گفته است که ترامپ در نظر دارد هفته اول ژوئیه اعلام کند، در‌حالی‌که سایرین به او هشدار داده‌‌اند که او در حال حاضر از زیرساخت لازم برای اعلامیه تبلیغاتی بزرگ برخوردار نیست. حتی یکی از متحدان گفته که این ایده به‌‌شدت احمقانه است؛ اما یک منبع دیگر گفت بعید است ترامپ بدون هشدار به رسانه‌ها برای اطمینان از پوشش حداکثری خبر، اعلامیه‌‌ای صادر کند. در مقطعی، اعضای ستاد ترامپ به اعلام نامزدی از شیکاگو فکر کرده بودند. این ایالت، خاکستری است؛ اما قبل از اینکه این برنامه نهایی شود، کل طرح هوا رفت. منابع متعددی رویدادهای حاضر را شبیه رویدادهای انتخاباتی سال2016 دانستند که به‌‌شدت آشفته و سازمان‌دهی‌‌نشده بود؛ به‌‌ویژه اینکه الان خود ترامپ ممکن است از لحاظ قانونی برای ادامه انتخابات منع شود. یک منبع آگاه گفت: «هر روز یک چیزی گفته می‌‌شود. به ما می‌‌گویند که در یک روز معین نامزدی خود را اعلام خواهد کرد؛ اما تا بعد از ظهر این تصمیم تغییر کرده است.»
یک شخص نزدیک به ترامپ که پیش‌تر گفته بود او تا روز کارگر برای نامزدی انتخابات صبر خواهد کرد، حالا مدعی است که ترامپ نظر خود را عوض کرده و بیشتر روی هفته اول ماه ژوئیه نظر مساعد دارد. به ادعای وی، لحن اخیر ترامپ به‌‌نظر می‌‌رسد که جدی‌‌تر از گذشته باشد.
ترامپ قبل از رفتن به مارالاگو در اوایل تابستان برای حضور در باشگاه گلفش در بدمینسترِ نیوجرسی، به اطرافیانش تاکید کرده بود که قبل از انتخابات میان‌دوره‌‌ای نوامبر این خبر را اعلام می‌‌کند. او سپس تنها چند هفته بعد نظرخود را تغییر داد و به متحدان گفت که نمی‌‌خواهد در انتخابات میان‌‌دوره‌‌ای مداخله کند و صبر می‌‌کند که تا نتایج انتخابات میان‌‌دوره‌‌ای اعلام شود و در صورت پیروزی جمهوری‌‌خواهان در کنگره، نامزدی خود را اعلام خواهد کرد.
سه منبع ترامپ را دمدمی مزاج توصیف کردند و گفتند هر لحظه، یک تصمیم می‌‌گیرد. به گفته یک منبع او درخصوص تصمیم خود متزلزل است و نمی‌‌داند باید با آتش به جنگ آتش برود یا اینکه صبر کند تا آتش برپاشده از سوی کمیته تحقیقات فروکش کند. اگرچه رئیس‌‌جمهوری سابق از زمان ترک ریاست‌‌جمهوری ده‌ها مصاحبه انجام داده است، اما عمده آن با نویسندگان کتاب‌‌های منتشر نشده یا رسانه‌های دست راستی با دسترسی محدود بوده است. غیبت جمهوری‌‌خواهان همسو با او در کمیته تحقیقات موجب شده است که او به صرافت بیفتد تا تصمیم خود را زودتر اعلام کند. وقتی آنها در کمیته نماینده‌‌ای ندارند، نمی‌‌توانند ادعاهای شاهدان را راستی‌‌آزمایی کنند و جریان تحقیقات به ادعای ترامپ یک طرفه در حال پیش رفتن است. این معضل زمانی که هاچینسونِ 26 ساله، دستیار سابق کاخ سفید ترامپ مدعی نقش ترامپ در این حمله شد، بیش از پیش نمود پیدا کرده است. همچنین این‌‌بار کمیته تحقیقات بدون اینکه اعلام کند از چه کسی قصد بازجویی دارد یا زمان آن را اعلام کند، شوک بزرگی به طرفداران ترامپ در میان جمهوری‌‌خواهان وارد کرد.

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/318496/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اولین زن در پیست آزادی

وعده کاهش تدریجی تورم

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی: ایران در برجام مارگزیده است

افت قیمت و تولید نفت ایران

بحران جانشینی ایمن الظواهری در القاعده

تظاهرات زنان افغانستانی در اعتراض به تعطیلی مدارس دخترانه

منبع آگاه: العامری و الصدر در نجف دیدار می‌کنند

136 پناهجوی افغانستانی دیگر از ترکیه اخراج شدند

کارتخوان‌های فیک به آخر خط رسیدند

جزئیات انتقال 6 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی به استان‌ها

بالاخره چه کسی بنزین ارزان صادر کرده است؟

خرما چه قدر جهش قیمت داشته است؟

نماینده ویژه آمریکا: آماده بازگشت به توافق هسته‌ای هستیم اگر ایران هم برگردد

دهه 90 به‌خاطر نظام بانکی از دست رفت نه تحریم/ همراهی دولت سیزدهم با اصلاحات ساختاری

احداث سد مخزنی در رشت

8 وزیر در لیست استیضاح مجلس / احداث سد مخزنی در رشت

وضعیت اجتماعی و اقتصادی کشور در آستانه برنامه هفتم توسعه

واکنش ابطحی به سفرهای استانی رئیسی/ تعریف جمهوریت از نگاه خیاطیان/ روایتی از جزئیات پیشنهاد اتحادیه اروپا در مذاکرات وین

دفاتر خدمات مسافرتی حق فروش بلیت اربعین را ندارند/ نفت های توقیف شده ایران در یونان در حال بازگشت

قصرقند؛ بهشتی در دوردست های ایران

ورود گردشگران به تنگه واشی با وجود اعلام هشدار سیل!

حسین آبادی وکیل دادگستری: نحوه بازداشت تاجزاده اصولی نبود

چرا اروپا نمی‌‌‌‌‌خواهد برجام فروبپاشد؟

چابهار، منطقه رها

اظهارات ضد سوری وزیر کشور ترکیه

نسخه ولیعهد سعودی برای سرکوب مخالفانش

آماده باش کاخ سلطنتی ملک سلمان در مغرب برای خوشگذرانی شاهزادگان سعودی

نفت‌ دزدی آمریکا در سوریه

اعلام آمادگی شبکه صرافی کشور برای استفاده از رمزارز در واردات

خوشحالی پیش از گل بورسی‌ها

صادرات لبنیات به چین همزمان با پرکشیدن از سفره مردم

‌فروش بلیت پروازهای اربعین توسط‌ آژانس‌‌ها و اپلیکیشن‌ها ممنوع است

قیمت یک کیلو گوشت آبگوشتی چند؟

غول‌های اقتصادی جدید چین را بشناسیم

تحول گلستان نتیجه همدلی فراگیر و جلوگیری از فردگرایی است

نماینده مجلس: مشکل اصلی مذاکرات سر ضمانت های آمریکا است

تشکیل 421 پرونده قاچاق کالا و ارز در استان ایلام

سرمایه‌گذاری 36 میلیارددلاری در کلان پروژه‌های کشور/تلاش برای رشد 40 درصدی صادرات

بانک ایران زمین، بازار منطقه‌ای را در اختیار گرفت

پیگیری رونق و درآمد خانواده‌ها در ستاد اقتصادی دولت/ پایین‌آوردن نرخ تورم در اولویت قرار دارد

بازدید سرزده مشاور وزیر و رئیس سازمان حراست وزرات تعاون از شرکت دخانیات و مجتمع تولیدی تهران

برگزاری نشست دیپلماسی نوآوری با رویکرد اقتصادی/ حضور 40 نفر از سفرای ایران

تحریم سپاه موضوع فعلی مذاکرات نیست | مشکل اصلی چیست؟

نماینده مجلس: ایران از آمریکا دو سال ضمانت می‌خواهد

قرارداد 7 میلیارد دلاری توسعه میدان آزادگان امضا شد

امیرآبادی: ایران از آمریکا دو سال ضمانت می‌خواهد

ورود 172 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام

انتصاب مدیران بدون هماهنگی استاندار قابل پذیرش نیست/ مسیر تحول‌زای دولت در گلستان

مانور اطفا حریق و تخلیه امن در منطقه ١٣ برگزار شد

اجرای طرح نگهداشت محله‌ها با کیفیت و تلاش مضاعف ادامه دارد