ایرانیان جهان

آخرين مطالب

پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به 800 هزار متقاضی اخبار ایران

پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به 800 هزار متقاضی
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - صدا و سیما / مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تا 8 مهر، شبکه بانکی به 799 هزار و 578 متقاضی وام ازدواج و فرزند‌آوری، بیش از 109 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.
مهدی صحابی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا 8 مهرماه شبکه بانکی به 799 هزار و 578 متقاضی وام ازدواج و فرزند‌آوری بیش از 109 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. 
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت از ابتدای سال جاری تا 8 مهرماه‌، شبکه بانکی کشور به 426 هزار و 40 نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 86.7 همت پرداخت کرده است که این میزان رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
وی ادامه داد: همچنین در سال جاری تاکنون 373 هزار و 538 فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند به مبلغ 23.01همت به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان رشد 44 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در ادامه با اشاره به اقدامات و عملکرد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند پرداختی در6 ماهه ابتدای سال‌جاری توسط شبکه بانکی، اضافه کرد‌: در راستای اجرای قوانین بودجه سنواتی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ابلاغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در ابتدای سال صورت گرفته و از ابتدای سال جاری تاکنون بخش اعتباری بانک مرکزی به صورت ساعت به ساعت بر سامانه رصد و نظارت داشته است به نحوی که در همه استان‌ها و شهرستان های کشور همواره 7 بانک فعال جهت ثبت نام متقاضیان در سامانه وجود داشته باشد.
وی افزود:‌ براین اساس، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، تعداد 410.150نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 83/5 را که به همت شبکه بانکی پرداخت شده است دریافت کرده‌اند‌ که این میزان رشدی 25 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.
صحابی تاکید کرد: با عنایت به تاکیدات ریاست محترم جمهور بر اولویت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و لزوم تسهیل و تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان در صف بانک‌ها، «بسته نظارتی‌‏- اعتباری تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» در تاریخ ‏1402/03/20 تدوین و به بانکهای عامل ابلاغ شده و هر دوهفته بر اجرای آن نظارت و درصورت مشاهده عقب ماندگی در اعطای تسهیلات مزبور از سوی بانک های عامل، به بانکهای عامل با عملکرد ضعیف تر تذکر داده شد. براساس بسته ابلاغی، شبکه بانکی مکلف شد طی مدت سه ماه از اجرای طرح موصوف (1402/03/20 لغایت1402/06/20) ضمن جبران عقب ماندگی بانک های عامل در پرداخت سهمیه ماهانه ابلاغی اقدام کنند.
وی افزود:‌ در پایان زمان مذکور عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات ازدواج به صورت چشمگیری افزایش یافت به طوری که از ابتدای سالجاری تا تاریخ 1402/06/20تعداد تسهیلات پرداختی به میزان 382.335فقره و به مبلغی بالغ بر 777.185میلیاردریال است که نسبت به بازه زمانی مشابه خود در سال 1401 به میزان 24 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اظهار کرد:‌ همچنین تعداد متقاضیان در صف تا تاریخ 1402/06/20 کاهش یافته که نشان دهنده اهتمام و همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان است، عملکرد تسهیلات پرداختی قرض‌الحسنه ازدواج در تاریخ 1402/06/20 نسبت به تاریخ ابلاغ بسته یادشده به میزان 210 درصد در مبلغ و 189 درصد در تعداد رشد داشته است که این مهم نیز با همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مذکور محقق شده است.
وی گفت:‌ نظر به سهمیه تعیین شده برای شبکه بانکی جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج طی سه ماه یاد شده با توجه به عملکرد تسهیلات ازدواج در مقطع زمانی مذکور، شبکه بانکی به میزان 38 درصد بیش از سهمیه تعیین شده تسهیلات ازدواج پرداخت کرده‌اند و شبکه بانکی ضمن جبران عقب ماندگی خود در اعطای تسهیلات مزبور از سهمیه تعیین برای 6 ماهه ابتدای سال جاری نیز تسهیلات بیشتری به متقاضیان مشمول پرداخت کرده‌اند.
صحابی با بیان اینکه درخصوص تسهیل و تسریع در اخذ تضامین مکاتباتی با بانکهای عامل صورت پذیرفته است و طی آن بانکها ملزم به اخذ تضامین از متقاضیان در چارچوب قانون بودجه سالجاری شده اند گفت :‌ در سال جاری تا پایان شهریور ماه تعداد 359.012 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به مبلغ 22.2 همت به متقاضیان مشمول توسط بانکهای عامل پرداخت شده است که این میزان رشد 42 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. همچنین مکاتباتی درخصوص تسریع در پرداخت تسهیلات مذکور و تسهیل در اخذ تضامین با شبکه بانکی شده است.
وی افزود:‌ رصد، پایش و نظارت مستمر بر عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری همراه با اولویت از سوی این بانک در دستور کار قرار داشته و در صورت نیاز پیگیری های لازم جهت تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات یادشده جهت بهره مندی بیشتر متقاضیان از سوی این بانک صورت خواهد پذیرفت.

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/1069784/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

نمره مردودی مجلس

بدعهدی رژیم صهیونیستی حتی در آتش‌بس

رفتار دوگانه کمیته بین‌المللی المپیک با رژیم صهیونیستی

ایهود باراک: نتانیاهو در جنگ غزه شکست خورده و باید برکنار شود

ناتو: پیروزی «پوتین» بر اوکراین فاجعه است

شولتز: حمایت تسلیحاتی آلمان از اوکراین ادامه خواهد یافت

حماس: تلفات دشمن صهیونیستی در روزهای آینده افزایش می‌یابد

پوتین: جنگ غزه باعث رنج‌های ناگفته زیادی برای فلسطینی‌ها شده است

هشدار به متقاضیان نهضت ملی مسکن؛ 40 میلیون تومان واریز نکنید، حذف می‌شوید

افتتاح نخستین بانک ایرانی در سوریه بزودی

جزئیات رفع سوءاثر چک در بانک‌ها و موسسات اعتباری

مسکن آرام گرفت

پاسخگویی سرپرست بنیاد آذربایجان شرقی به 63 ایثارگر

56 هزار ایثارگر استان کرمان تحت پوشش بیمه و خدمات تکمیلی درمان قرار دارند

عدم وجود سالن مناسب جهت اجرای نمایش در کلانشهر تبریز

منصوری: باید بتوانیم از ظرفیت فوق‌العاده فرودگاه پیام استفاده کنیم

نامه تشکر اسیر آزاد شده اسرائیلی برای گردان‌های قسام

ائتلاف شاید؛ لیدری نه

تجمع مردم روسیه در روز جهانی همبستگی با فلسطین

پاسخ مقاومت به نقض آتش‌بس در غزه

گانتز: گزینه‌ای جز ادامه جنگ در غزه نداریم

تقلید عجیب آلمانی‌ها از روی دست ایرانی‌ها برای فرار از جریمه!

استقبال از مکرون با ماهیتابه و قابلمه!

توضیحات رئیس سازمان بورس درباره برگزاری مجامع شرکت‌های سهام عدالت

توضیحات رئیس سازمان بورس در مورد پرداخت سود سهام عدالت 1402

رسیدگی به مشکلات 155 تن از جامعه معزز ایثارگری مازندران در یک روز ملاقات عمومی

تورم در استان ایلام 13 پله بهبود پیدا کرده است

هدف‌گذاری تجارت 500 میلیون دلاری ایران و تاجیکستان

تحریم اقتصادی رویکرد مقابله با رژیم صهیونیستی

پیگیری تبعات اقتصادی جنگ غزه بر رژیم صهیونیستی/ هر روز برای تل آویو 250 میلیون دلار آب می خورد

مقاومت مردم فلسطین ثمره اشاعه تفکر بسیجی است

اتاق گاز یا اتاق سیاست‌گذاری؛ انتقاد تند «عبدی» از روند تصمیم‌گیری

قانون‌گذاری انقلابی؛ مصوباتی دور از شفافیت و با ابهامات و ایرادات متعدد

نوجوان فلسطینی: در زندان‌های اسرائیلی به قدری کتکم زدند که دستم شکست

بهداشت جهانی: ساکنان غزه به خاطر بیماری در معرض مرگ قرار دارند

هرتزی هالیوی: ارتش و دستگاه اطلاعاتی هفتم اکتبر شکست خوردند

جریان زندگی روی آوارهای غزه

به روزرسانی قانون بانک مرکزی، بعد از 50 سال

نوسان محدود قیمت‌ها در بازار طلا و سکه؛ دلار در کانال 50 هزار تومان ماندگار شد

اپراتورهای تلفن همراه ملزم به ارائه بسته های اینترنتی متنوع شدند

زمینه جذب سرمایه‌گذاران در در بخش‌های مختلف اقتصادی فراهم است

دید همه جانبه‌ای به اقتصاد استان قم داریم

برگزاری رزمایش محرومیت زدایی برای عشایر و دامداران خوزستان

تولید خودروی هوشمند پس از خودروهای برقی دنبال می‌شود

اصرار آلمان به حمایت از اوکراین با وجود مشکلات اقتصادی داخلی

قرارگاه دائمی اربعین مناطق آزاد در منطقه آزاد اروند افتتاح شد

مرحله دوم طرح استعدادیابی نوجوانان در مدارس منطقه 9 کلید خورد

قهرمان بازدارندگی هسته‌ای

نابودگر دنیاها

حمایت‌های بین‌المللی از فلسطین