ایرانیان جهان

آخرين مطالب

اتوبوسرانی تهران در آستانه تحول بزرگ/ تولید اتوبوس‌های ملی و خرید اتوبوس خارجی از محل تهاتر نفت شهرداری تهران

اتوبوسرانی تهران در آستانه تحول بزرگ/ تولید اتوبوس‌های ملی و خرید اتوبوس خارجی از محل تهاتر نفت
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - اتوبوس‌های شرکت واحد تهران این روزها همزمان با کاهش آمار کرونا با افزایش آمار مسافران مواجه شده و رفع کمبود حمل و نقل عمومی از مطالت اصلی تهرانی‌ها است. شهردار تهران هم خبر از تحولی بزرگ در این زمینه داده و قرار است فقط امسال بیش از 3 هزار اتوبوس به چرخه ناوگان حمل و نقل اضافه می شود و 1400 اتوبوس هم اورهال خواهد شد.

به گزارش شهر، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شهرداری تهران است که در 25 فروردین 1335 به موجب قانون تأسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی تأسیس شد. طی این 65 سال، اتوبوسرانی پایتخت با فراز و نشیب های مختلفی همراه بوده به ویژه در دو سال گذشته به دلیل شرایط کرونا، وضعیت اقتصادی و تحریم سخت ترین سال برای اتوبوسرانی پایتخت رقم خورد
تیغ کرونا بر روی گلوی اتوبوسرانی قرار گرفت و کاهش آمار مسافران از یک طرف و فرسودگی از طرف دیگر نفس اتوبوسرانی پایتخت را به شماره انداخت. مدیران شهری جدید اما تغییر و تحول در اتوبسرانی را مد نظر قرار داده اند و طی ماه گذشته تاکنون خبرهای خوشی در این زمینه داشته اند 
امسال3250 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می‌شود
علیرضا زاکانی شهردار تهران که اکنون 8 ماه از فعالیت آن در شهرداری می‌گذرد،‌ رفع مشکلات حوزه حمل و نقل را در اولویت کاری خود می‌داند. وی با اشاره به اینکه 2 هزار و 225 دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری شده که کمتر از یک سوم آن مربوط به مالکیت شهرداری بود و این اتوبوس‌ها نیاز به بازسازی داشته اند، گفت: البته این عدد جوابگوی حمل و نقل مسافر نبوده و بنابراین برای خرید 175 دستگاه اتوبوس قرارداد بستیم و تا امروز 120 دستگاه وارد مدار شده است.

ایرانیان جهان


وی افزود: 500 دستگاه را نیز از طریق تعویض مخازن گاز وارد مدار می کنیم. البته برای افزودن 3250 دستگاه اتوبوس دیگر تا پایان سال جاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که 2 هزار دستگاه از طریق وزارت کشور و 900 دستگاه آن به شهر تهران با قدرالسهم 20 درصد پرداخت هزینه از طرف شهرداری اختصاص دارد؛ 1400 دستگاه را در قانون بودجه تعهد کردیم که بازسازی کنیم و بخشی از آن نیز مجوز گرفتیم که یا واردات داشته باشیم یا از طریق داخل تامین کنیم که تعداد آن 1000 دستگاه است. برای فعالیت 50 دستگاه اتوبوس برقی هم قرارداد بستیم.
بر اساس برنامه‌ریزی‌ها امسال 1400 اتوبوس اورهال می‌شوند
سید مجتبی شفیعی، معاون شهردار تهران هم در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: برای بهبود وضعیت اتوبوسرانی نیاز به چند اقدام بوده یکی اورهال اتوبوس‌ها و دیگر خرید اتوبوس‌های جدید و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها امسال 1400 اتوبوس اورهال می‌شوند که بودجه آن از سمت شورای شهر برای شهرداری در نظر گرفته شد و ما درخواست کارهای اجرایی را داده‌ایم و تحول بزرگی در حوزه اتوبوسرانی با این موضوع ایجاد می‌شود.
وی افزود: با 2200 اتوبوس فعلی می‌توان گفت که به وضعیت بهتری در ارائه خدمات می‌توانیم دست یابیم در کنار این قضیه حدود هزار اتوبوس نیاز به مخزن داشتند و مخزن آنها دچار مشکل بوده که با رفع مشکلات در این زمینه به تعداد اتوبوس‌ها نیز افزوده می‌شود البته اشتباه نشود که بخشی از این اتوبوس‌ها با همان 1400 اتوبوسی که گفتیم برای اورهال در نظر گرفته‌ایم همپوشانی دارند.

ایرانیان جهان


معاون شهردار تهران بیان داشت: همچنین در قالب قرارداد تأمین 2 هزار دستگاه اتوبوس برای کشور 900 مورد برای تهران در داخل تولید می‌شود و از خرداد تدریجا این اتوبوس‌ها وارد چرخه حمل و نقل خواهد شد که این شرکت که قرار است 2 هزار دستگاه اتوبوس برای شهرهای مختلف تأمین کند شرکت عقاب‌افشان است و ان‌شاءالله تا آخر سال اعلام شده که همه اتوبوس‌ها به شهرها اختصاص می‌یابد.
وی گفت: همچنین از محل تهاتر نفت حدود 1600 اتوبوس برای تهران در نظر گرفته شده که گشایش بزرگ در زمینه تأمین اتوبوس خواهد بود اگر عملیاتی شود قطعا امسال تحول بزرگی را در حوزه اتوبوسرانی شاهد خواهیم بود.
شفیعی اضافه کرد: در حال حاضر فشار بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی بسیار زیاد است، تراکم جمعیت، طولانی سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها و فرسودگی ناوگان دست به دست هم داده و ما درصددیم با برنامه‌ریزی‌ها وضعیت را هر چه بهتر بهبودی بخشیم و ان‌شاءالله با اقدامات انجام شده از نظر تأمین اتوبوس به کفایت می‌رسیم.
معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر در حال بازیابی و بازنگری خطوط اتوبوسرانی هستیم و از آنجایی که برخی از مسیرها مسافر زیاد و برخی مسیرها مسافر بسیار کم دارند می‌خواهیم خطوط کم مسافر را بازنگری و تبدیل به خط ون و تاکسی کنیم. با این رویکرد وضعیت در سایر خطوط که پُرمسافر هستند بسیار بهبود می‌یابد.
در این‌باره سیدجعفر تشکری هاشمی نیز با اشاره به لزوم اهتمام و توجه بیشتر به وضعیت هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی اظهار کرد: هرگونه تصمیم‌گیری در مدیریت حمل و نقل پایتخت، باید بر اساس داده‌ها و اطلاعات دقیق مبتنی بر هوشمندسازی در جهت ارتقاء و بهبود خدمات‌رسانی به شهروندان باشد.
وی به نصب و راه‌اندازی جی پی اس بر روی اتوبوس‌های شرکت واحد در دوره‌های گذشته مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی و اشراف نسبت به اطلاعات دقیق در حوزه «آی تی» به بهبود عملکرد این مجموعه کمک خواهد کرد.
تشکری هاشمی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه ویژه به بخش خصوصی در حمل و نقل شهر تهران افزود: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در ناوگان اتوبوسرانی، می‌توان خدمات‌دهی بیشتر و کیفیت بهتری را در ارائه خدمات شرکت واحد، شاهد باشیم.

ایرانیان جهان


آمار جابجایی تهرانی‌ها با اتوبوس
وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 800 هزار جابه‌جایی از طریق ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران صورت می‌گیرد که با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد، ادامه داد: نتیجه این کار، تشدید تراکم ترافیک، رشد مصرف سوخت، افزایش آلودگی هوا، ازدیاد تصادفات و نارضایتی شهروندان از خدمات‌رسانی مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی است.
تشکری هاشمی با اشاره به اینکه 800 هزار جابه‌جایی روزانه تهران باید به روزانه 4 میلیون جابه‌جایی برسد، بیان کرد: به موازات افزایش کمّی تعداد مسافران، می‌بایست شاهد ارتقای کیفی خدمات ناوگان اتوبوسرانی به شهروندان با استفاده از راه حل‌های کارشناسی باشیم، ضمن اینکه افزایش آمار فعلی ثبت روزانه 400 تا 450 هزار کارت بلیت‌ الکترونیکی در این مجموعه با بهبود خدمات آن نیز از اهمیت و ضرورت ویژه‌ای برخوردار است.
بیداری از خواب چهارساله در اتوبوسرانی تهران
علیرضا زاکانی شهردار تهران در نخستین نشست خبری خود با اهالی رسانه که هفته جاری برگزار شد با اشاره به این که کشور در آستانه یک تغییر و تحول بزرگ قرار گرفته و امروز نیازمند الگوسازی برای شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی هستیم، افزود: تمام تلاش دشمن این است که از شکل گیری و ارائه الگویی مبتنی بر آرمان ‌ها جلوگیری کند. بنابراین توجه به ابعاد انقلاب و ضرورت‌های تحول در کشور ضروری و کمک به ساختن الگو امری حیاتی و واجب است.حالا باید دید وضعیت اتوبوسرانی تهران چگونه متحول و این ناوگان از خواب چهارساله بیدار می شود؟
منبع: فارس
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/311812/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

رئیس سازمان نظام مهندسی: قدرت لازم برای توقف پروژه های نا ایمن را نداریم!

شاخص کل با افت 11هزار واحدی معاملات را به پایان برد

چرا اقتصاد چین جهانی شده است؟

رئیس سازمان توسعه تجارت: برنامه قطعی برای تخصیص ارز واردات آیفون به واردات خودرو وجود ندارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: روابط عمومی‌ها سربازان جهاد تبیین هستند

سرپرست دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

مدیرکل پشتیبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

تشییع پیکر دو شهید گمنام در منطقه 14

در «ماخونیک» چای خوردن و سیگار کشیدن گناه است

اختلاف الجزیره با رویترز بر سر خبری درباره ایران

آمریکا: از حملات مسلحانه علیه طالبان حمایت نمی‌کنیم

ترامپ: تیراندازی تگزاس دلیلی برای مسلح شدن است نه خلع سلاح

جانبداری توییتر از صهیونیست‌ها پس از پیام مقتدی صدر

وزیر جهاد کشاورزی: تا پایان طرح مردمی سازی یارانه‌ها از تولید حمایت می‌کنیم

رئیس اتحادیه طلا: بعید است قیمت سکه از 14میلیون تومان بالاتر برود اما شاید هم رفت!

پایان رانت و سوداگری با عرضه خودرو در بورس

فائو اعلام کرد: جایگاه مهم ایران در تولید 20 محصول کشاورزی در جهان

حرکت صعودی قیمت طلا و سکه در بازار

جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها

بازنشستگان بخوانند/ نامه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به رییس‌جمهور درباره حقوق بازنشستگان

نامه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به رییس‌جمهور درباره حقوق بازنشستگان

وزیر صنایع سوریه: هماهنگی تهران-دمشق برای غلبه بر تحریم‌ها ضروری است

مالک متروپل آبادان با فرزند محسن رضایی ارتباط داشت؟

بحران اقتصادی انگلیس گریبانگیر بی‌بی‌سی شد؛ 1000 نفر اخراج می شوند

راز رشد اقتصادی مالزی در چیست؟/ نسخه صوتی «معمای توسعه» منتشر شد

آرد کافی برای نانوایی‌های استان اردبیل تامین می‌شود

پلمب 57 انبار احتکار کالاهای اساسی در 48 ساعت

پلمب 57 انبار احتکار کالاهای اساسی در 48 ساعت/ بازرسی 2619 مرکز توزیع

حل مشکل بازار اجاره با تصویب اجاره‌داری حرفه‌ای/ آمادگی بخش خصوصی برای ساخت مسکن استیجاری

لزوم رفع ناامنی اماکن پرخطر از مسیر قانونی و حقوقی/وجود 59 ساختمان ناایمن در منطقه 8

نرخ نوسازی متغیر بالأخره به سرفیس لپ‌ تاپ استودیو اضافه شد

ساعت هوشمند امیزفیت T-Rex 2 با نمایشگر AMOLED و شارژدهی 24 روزه معرفی شد

حیات پس از مرگ برای چشم انسان: دانشمندان چشمان فرد اهداکننده عضو را احیا کردند

ظاهراً اینتل قصد دارد پردازنده‌های نسل سیزدهمی Raptor Lake را در اکتبر امسال معرفی کند

چهارمین جشنواره توت محله کن برگزار می‌شود

پخش بیش از 9 هزار و 500 تن آسفالت در معابر و بزرگراه‌های منطقه 19

اجتماع خانوادگی سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

آیین پلاک‌کوبی هفت سردار شهید لشکر 27 محمد رسول الله(ص)

ببینید : تصویر امپراتوری ایران باستان بر روی برند لاکچری سوئیسی

سی و هشتمین نشست کمیسیون معاونان محیط زیست و خدمات شهری برگزار شد

اوکراین از ورود تسلیحات سنگین به کی یف خبر داد

دیدار مدیرعامل شرکت پست با شهردار تهران

تحلیل بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت

خصوصی‌سازی با سرخابی‌ها چه می کند؟

سربازان، محروم از وام مستاجران

قیمت هر کیلو دام سبک در بازار

آغاز اجرای قانون جدید چک از امروز

قیمت جهانی طلا امروز 1401/03/07

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به اردبیل می‌آیند