ایرانیان جهان

آخرين مطالب

رئیسی: ماهی 13 هزار میلیارد تومان فاکتورهای دولت قبل را پرداخت می‌کنیم / رشد اقتصادی را بدون چاپ پول از چهار دهم درصد به 4 درصد رساندیم اخبار ایران

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - رئیسی گفت: دولت در آغاز کار با کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی مواجه شد که هر ماه 12 تا 13 هزار میلیارد تومان بدهی و فاکتور هزینه‌های دولت قبل پرداخت می‌شود، اما به برکت، عزت و اقتدار مردم بدون تعهد جدیدی برای کشور، دولت صادرات نفتی را به حدی قابل قبولی رسانده است.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در بین اقشار مختلف مردم بجنورد، اظهار کرد: استان خراسان شمالی مردمانی بسیار با بصیرت، با احساس مسوولیت و خونگرم دارد و روحیه پذیرایی از زائران امام رضا(ع) را در طول تاریخ تجربه کرده اند.
رئیس جمهور افزود: مردم خراسان شمالی با گویش های ترک، فارس، ترکمن، تات و فارس در کنار یکدیگر با وحدت زندگی می کنند و مردم این خطه در پیروزی انقلاب اسلامی، حریم و حرم خوش درخشیده‌اند.
وی ادامه داد: مردمانی پرتلاش که محور کارشان کشاورزی و دامداری است؛ مردمان این استان مردمانی تولید کننده هستند و البته امروز تولید در کشور بسیار مهم و محور کار است.
رئیسی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های خراسان شمالی نیروهای خوبی را پرورش داده‌اند، تصریح کرد: باید زمینه‌ای ایجاد شود تا از نعمت حضور این جوانان برخوردار شویم و شرایط برای اشتغال و به کار گیری آنان فراهم شود.
رئیس جمهور با تأکید بر بهره‌وری درست از امکانات و ظرفیت‌ها گفت: پتروشیمی خراسان در بجنورد کار ارزشمندی است اما باید تغییرات در آن اتفاق بیفتد، ضرورتی ندارد از آب شرب برای صنعت استفاده شود بلکه باید از پساب بهره گرفته شود و از ظرفیت اب شرب برای رفع نیاز مردم بهره‌گیری شود.
وی تصریح کرد: حداکثر تا آخر سال جاری باید آب شرب و کشاورزی که اکنون در پتروشیمی استان استفاده می‌شود، در اختیار مردم قرار گیرد. از سوی دیگر نیز باید با توسعه چند برابری صنایع این مجموعه برای مردم اشتغالزایی فراهم شود و البته این مهم نیاز به سرمایه‌گذاری جدی دارد.
رئیسی ادامه داد: دامداران و کشاورزان استان هم باید احساس کنند که کارشان قابل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی است. دولت هم باید با ارائه تسهیلات مناسب، محصولات آنها را با قیمت مناسب خریداری نماید.
از 700 فوتی کرونایی به صفر رسیده‌ایم رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایط مطلوب کنترل بیماری کرونا در کشور، گفت: در آغاز کار دولت سیزدهم با مشکل کرونا مواجه بودیم و روزانه 700 خانواده در ایران داغدار می شدند، این روزها اما تعداد فوتی‌ها به صفر رسیده در حالی که امروز کرونا در برخی کشورها تا 550 نفر در روز را قربانی می‌کند.
وی ادامه داد: در کشور ما به لطف خداوند و با توکل بر او و به برکت مجاهدت‌های کادر درمان و پرستاران کشور که جانشان را در میان گذاشتند تا از جان مردم صیانت شود،‌ به این شرایط رسیده‌ایم.
ماهانه 12 تا 13 هزار میلیارد تومان بدهی و فاکتور هزینه‌های دولت قبل را پرداخت می‌شود رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت 480 هزار میلیارد ریال کسری بودجه داشت گفت: این رقم کمی نیست هم اکنون کسری بودجه داریم و حتی به ما گفته می شد که با کسری بودجه چه کار می‌کنید.
آیت الله رییسی افزود: تلاش کردیم تا تولید نفت را افزایش دهیم و دیگر اقداماتی انجام دادیم تا کسری بودجه را بدون اینکه پول چاپ کنیم و یا از بانک مرکزی استقراض کنیم، سال 1400 را پشت سر بگذرانیم.
وی ادامه داد: هم اکنون هر ماه بین 10 تا 12 هزار میلیارد تومان و حتی 13 هزار میلیارد تومان هزینه‌های را که از قبل انجام شده، پرداخت می کنیم و این هزینه پیش از ما انجام شده بود و دولت فعلی باید آن را پرداخت کند.
رییس جمهور افزود: برخلاف گذشته امروز در حوزه نفت مشکل نداریم و بدون اینکه تعهدی جدیدی بپذیریم با همان وضعیت سابق نفت را می فروشیم که در حد قابل قبول هم است.
وی با بیان اینکه درآمد کشور افزایش پیدا کرده است گفت: علاوه بر 480 هزار میلیارد ریال کسری بودجه، حقوق ها را پرداخت می‌کنیم و هزینه هایی هم داشته‌ایم.
آیت الله رییسی با بیان اینکه دولت به دنبال عادلانه کردن دستمزدها هست، تأکید کرد: کارکنان، کارمندان، کارگران، معلمان مطالبات به حقی دارند و البته دولت با توجه به امکاناتی که در دسترس دارد به دنبال بسط عدالت در حقوق و دستمزدها و عدالت در توزیع امکانات است.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه هدف از سفرهای استانی رصد مسائل از نزدیک است، گفت: می‌شود در تهران به صورت تصویری در جریان امور استان‌ها قرار گرفت، اما قطعا حضور موثرتر است. تجربه با مردم بودن و از نزدیک سخن مردم شنیدن را داریم و همواره معتقد هستیم که باید از نزدیک با مردم ارتباط گرفت و سخن مردم را شنید.
بدون چاپ پول رشد اقتصادی داشتیم وی با اشاره به اینکه طبق آمار اعلامی بانک مرکزی در سه ماهه آخر سال، بیان شد که اگر چاپ پول نداشته باشیم با مشکل مواجه می شویم اما با همین مراقبت ها چهار دهم درصد رشد اقتصادی، به رشد چهار درصدی رسیده است.
رییس جمهور ایران با اشاره به اینکه در کشور با برنامه ریزی‌ها سعی در این است که زمینه رشد اقتصادی و ارزش پیدا کردن پول ملی را افزایش دهیم، گفت: اگر پول ملی بی ارزش شود، هر میزان حقوق اضافه شود حریف گرانی نخواهیم شد و باید حتما وضعیت تورم مهار شود.
وی اظهار داشت: از شرایط زندگی مردم در شهر و روستاها اطلاع دارم و با مردم در ارتباط هستم و به دنبال رفع مشکل مردم هستم.
آیت الله رییسی گفت: با بهتر شدن وضعیت کر‌ونا، کسب و کارها شروع شد، مدارس آغاز به کار کرد و شرایط وضعیت مطلوبی گرفت.
وی گفت: امروز یک سرمایه بزرگ داریم که بعد از اتکا به خدا، هر کاری که بعضی ها معتقد هستند غیرقابل انجام است، قطعا با تبعیت از شهدا و سردار سلیمانی شعار ما این است و با کمک مردم و اتکا به خدا و مشارکت مردم می توانیم بر تمام مشکلات فائق شویم.
آیت الله رییسی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند هیچ مشکل حل نشدنی وجود ندارد، گفت: مردم خراسان شمالی بدانید، در این شرایط و وضعیت کشور، پشتیبانی مردم و تصمیم و اراده دولتمردان و تلاش همه اقشار در جامعه که سرمایه های نظام هستند قطعا آینده ای روشن در انتظار کشور خواهد بود.
وی با بیان اینکه دشمن با افزایش تحریم ها و تهدیدها و تنگ تر کردن حلقه محاصره می خواهد به مردم فشار وارد کند، اما با مقاومت مردم این تحریم ها شکست خورده و ما به عنوان نماینده مردم به آنها می گوییم که با ملت ایران با زبان زور صحبت نکنید، جواب نخواهد داد.
رییس جمهور ایران اضافه کرد: با گذشت 43 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران و مقاومت مردم در این ایام، دشمن به دنبال این است که با جنگ اقتصادی، دنبال ناامیدی در بین مردم باشد.
وی گفت: در جنگ رسانه ای که دشمن به راه انداخته است، همه وظیفه تبیین داریم و همه بدانند که در جهاد تبیین باید روشنگری کنند و اجازه ندهند که دشمن ایجاد ناامیدی کند.
هرکسی در هرجایی در عمل در دل مردم امیدآفرینی کند آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: هر کسی در هر جایگاهی مشغول به هر فعالیتی است، باید در مردم و دل مردم ایجاد امید کند و این امید تنها با حرف میسر نمی‌شود، بلکه مردم باید در عمل به این موضوع برسند.
رییس جمهور ایران یادآور شد: تمام ادارات، سازمان و ارگان های که به نام انقلاب خدمت می کنند باید در دل جوان ایرانی ایجاد امید کنند، زیرا همه موظف هستیم به عنوان خدمتگذار، به تمام وجود به مردم خدمت کنیم.
وی با بیان اینکه حاج قاسم موانع را کنار زد، پیروزی را به دست آورد و روزی اعلام شد که پایان کار داعش در منطقه است، گفت: قطعا این اتفاق و پیروزی با پشتکار، توکل به خدا، اعتماد به نفس به بار نشست که حاج قاسم این کار را انجام داد.
آیت الله رییسی گفت: امروز جوان ایرانی با اتکا به خدا، قطعا می تواند به پیروزی و موفقیت های زیادی دست‌یابد و قابل انجام است.
وی گفت: با تمام وجود خدمت گذاری برای مردم را افتخار خودم می دانم و همه تلاش مان براین است که وضعیت کشور در تراز جمهوری اسلامی ایران و در شأن مردم و جایگاه ملت ایران باشد.
رییس جمهور ایران در انتها اظهار داشت: در کشور به اندازه 50 سال پروژه نیمه تمام داریم، اما به دنبال اولویت ها هستیم و اولویت‌های استان مسئله ماست که قطعا به همه آنها رسیدگی خواهد شد.

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/317069/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پای وزارت اطلاعات به استیضاح باز شد

اهداف یک سفر؛ تثبیت نخست‌وزیری، نجات سعودی

نزول نرخ ارز روی موج مذاکرات

تولید خودرو 30 درصد کمتر از وعده وزیر

جمهوری اسلامی: جراحی مهمی در لایه های افراطی رخ داده است

بلاروس؛ جبهه جدید جنگ اوکراین

پسکوف: مسکو اقداماتی برای حفظ منافع خود انجام می دهد

استولتنبرگ: ناتو شمار نیروهای با آمادگی بالا را به 300 هزار نفر افزایش می‌دهد

هشدار مفتی قدس درباره خطر تخریب مسجدالأقصی

نماینده الفتح: گروه‌های مقاومت پاسخ کوبنده‌ای به ترکیه می‌دهند

آتش در عین الاسد زبانه کشید

مأمور کهنه‌کار سیا: اوکراین نیروی نیابتی آمریکا علیه روسیه است

حزب الله لبنان خواستار تشکیل دولت جدید بدون وقت کشی شد

سامانه موشکی جدید در راه اوکراین

حزب الله 15 مرکز دیده بانی در مرزهای شمالی فلسطین ایجاد کرده است

روس‌ها، ماست ایرانی را یک دلار گران‌تر می‌خرند!

بانک مرکزی: نرخ تورم در ماه‌های آینده کاهشی خواهد شد

خبر مهم بانک مرکزی برای مستاجران

کمیسیون مشاوران املاک برای معامله یک خانه 4 میلیاردی چقدر است؟

مقصر تورم 12درصدی خرداد ماه کیست؟

تعزیرات حکومتی: قیمت‌ کالاها به 31 اردیبهشت باز می‌گردد

اولین پردیس بین المللی دانشگاهی در کیش تاسیس می شود

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: یک توافق روی میز است؛ بستگی به ایران دارد که بخواهد آن را بپذیرد یا نه

بنی گانتز: اسرائیل با قدرت‌های جهان درباره هرگونه توافق با ایران همکاری خواهد کرد

اصابت موشک روسیه به مرکز خرید کرمنچوک؛ شمار تلفات به دست‌کم 10 کشته و 40 زخمی رسید

تجلیل از 10 کسبه نمونه گراش

هشدار میرسلیم : شرایط نزدیک به بحران است نباید مسیر را اشتباه برویم/ ریشه نارضایتی ها سقوط ارزش پول ملی است

لزوم هوشمندسازی تعرفه واردات خودرو

شهرداری از زمین های ارزش افزا در بافت‌های فرسوده استفاده کند

کمک و مساعدت به زیردستان؛ وسیله‌ای برای رفع بحران‌های اقتصادی

وزیر صنعت و تجارت طالبان به ازبکستان سفر می‌کند

ظرفیت‌های تجاری و ترانزیتی کشورهای دی 8 مغفول مانده است

درخواست آیت‌الله حسینی از بخش اقتصادی/ سوء مدیریت را کنار بگذاریم تحریم‌ها بی‌اثر می‌شود

لزوم ایجاد بستری مناسب برای حمایت از نخبگان

درآمد عربستان از حج چقدر است؟‌

درآمد عربستان از حج چقدر است؟

کمیسیون اقتصادی مجلس برای رفع مشکلات مردم پای کار است

موضع چین درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها در دوحه

لزوم ثبت اموال دستگاه‌های اجرایی لرستان در سامانه جامع اموال «سادا»

بانک مرکزی درباره افزایش نرخ تورم در خرداد: مربوط به حذف ارز ترجیحی و عادلانه سازی یارانه‌ها بود/ این تورمی نبوده که توسط دولت ایجاد شده باشد

توضیح بانک مرکزی درباره دلیل افزایش نرخ تورم در خردادماه

از تبار هابیلیان

دعوت دبیرکل سازمان گردشگری جهانی از شهردار تهران برای حضور در اجلاس بین‌المللی شهرداران در اسپانیا

در جهان نما ،تا چشم کار می کند زیبایی است+ تصاویر

عبور از گذشته با تفاهم جمعی

از وین تا دوحه!

کشتار مهاجران آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

آغاز اختصاص اراضی نزدیک به مسجدالاقصی به یهودیان

وزیر دادگستری: قیمت کالاها در تاریخ 31 اردیبهشت مبنای قیمت‌گذاری است

سبز پوشی بازار بورس در پایان معاملات امروز